Novinky
Aktuálně nabízíme soilblocker ve dvou dvou materiálových variantách
bioplast (PLA) a klasický plast (PETG).
↓ Pokud váháte, který materiál vybrat, zde je malé shrnutí ↓
Bioplast je vyroben z obnovitelných rostlinných zdrojů. V určitých podmínkách je také bioodbouratelný. Nemusíte se však bát, že se vám při práci rozloží v ruce :), bioplasty jsou kompostovatelné pouze v průmyslových kompostárnách.
Přestože jsou vlastnosti bioplastu velmi podobné těm klasickým, je potřeba říci, že mezi nimi může být rozdíl v odolnosti (ve prospěch klasického plastu). Klasika toho prostě vydrží víc.
Ale protože se nám materiál z obnovitelných zdrojů moc líbil, rozhodli jsme se oba typy kostkovače podrobit intenzivní zátěži. Zkoušeli jsme je lámat, nechali je padat na zem, vystavovali teplotním zdrojům, zkrátka si s námi užili své. :)
Co nám z toho vyšlo?
Že jsou oba typy srovnatelně odolné, byť klasika má pořád trochu navrch. Ani jeden z nich však není v opravdu extremních podmínkách nezničitelný (bohužel :).
U obou materiálů mějte na paměti, že se jedná o plastové výrobky a podle toho s nimi tak zacházejte!
Nevystavujte proto ani jeden typ kostkovače teplu (nenechte ležet na slunci), mrazu, vyhněte se extrémnímu tlaku.
Celá metoda kostkování je hlavně o experimentování. Nebojte se, že vám první pokus nevyjde úplně podle představ a nebojte se zkoušet. :)
↓ Přečtěte si podrobný návod, jak s KvítkoBlokem pracovat. ↓
PŘIPRAVIT
VYMÁČKNOUT
K výsevu drobných semen, používejte navlhčenou špejli. Na špejli nalepte semínko, přeneste do jamky a lehkým otřením o substrát semínko vysaďte. Větší semena lze vysévat ručně. Po výsevu lehce zahrabte výsevní jamku špejlí, nebo přisypte tenkou vrstvou substrátu. Pro lepší udržení vlhkosti můžete povrch zakrýt tenkou vrstvou říčního písku, či vermikulitu.
Kostky umístěte do vhodných podmínek (podle typu plodiny), skvělou volbou bude i krátkodobé přikrytí poklopem či sáčkem. Takto přikryté kostky pravidelně větrejte, po vzejítí rostlin poklop sundejte úplně.
ZALÉVAT
Nenechte kostky příliš vyschnout, pravidelně kontrolujte vlhkost. V případě vysušení, kostky zalejte. Doporučujeme zalévat spodem. Přirozené vzlínání vody zajistí dokonalé provlhčení kostek. Pokud nedošlo k dokonalému provlhčení, povrch zalejte jemným rozprašovačem. Nikdy nelejte vodu silným proudem přímo na kostky, mohly by se rozpadnout.